top of page
Mustafa Samur Rebodytr Fizyoterapi

Fzt. Mustafa Samur

2007 Yılında HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü‘nde lisans eğitimine başladı.

 

Hacettepe Üniversitesi’nin tüm birimlerinde stajlarını tamamladı. Lisans öğreniminin son döneminde 4 ay süreyle Portekiz’in Lizbon Şehrinde ESS Cruz Vermelha Portuguese Üniversitesi‘nde ve Benfica Spor Kulubü alt yapı takımlarında staj yaptı.

 

2013 yılında Prof. Dr. Mahmut Nedim Doral yönetiminde gerçekleştirilen Galatasaray Spor Kulübü Sporcu Sağlığı Yapılanması, Stratejisi ve Organizasyonu projesinde alt yapı sağlık sisteminin oluşturulmasında görev aldı.

 

2013-2021 yılları arasında Galatasaray Spor Kulubü Basketbol şubesinin tüm birimlerinde(Alt yapılar ve A takımlar olmak üzere) 8 sezon bir fiil çalıştı.

 

Galatasaray’da çalıştığı 8 sezonda alt yapılarda defalarca İstanbul Şampiyonluğu, defalarca Türkiye Şampiyonluğu ve Finalistliği yaşadı.

Bunun yanında Milli Takımlara seçilen 100’den fazla sporcunun bireysel gelişimine direkt katkıda bulundu.

 

Galatasaray’daki son 4 sezonunda A Kadın Basketbol Takım Fizyoterapisti olarak görev yaptı.

 

Takımın sahada olduğu her Türkiye ve Avrupa ligi maçlarında takım ile seyahat edip; antremanlarda ve sahada yer aldı.

 

Birçok yerli ve yabancı milli basketbolcunun sakatlık dönemlerinde yanlarında yer aldı ve tedavi süreçlerini yönetti.

 

A Takımdaki ilk yılı olan 2016-17 sezonunda EuroCup Women Şampiyonluğu yaşadı. Ardından 2017 yılında Women Super Cup‘a Galatasaray SK ile finalist olarak katıldı.

 

Galatasaray ile eş zamanlı olarak 2017-2019 yılları arasında İstanbulspor AŞ Futbol Takımı A takım ve alt yapılar konsültan fizyoterapistliği yaptı.

 

Bunların yanında 2017 yılından buyana devam etmekte olan Kaykay Federasyonu Konsültan Fizyoterapistlik görevi bulunmaktadır.

 

Bütün bu deneyimlerini tüm amatör ve profesyonel sporcularla paylaşmak, Türk Sporcusu’nun daha da yükseklerde yer alabilmesi için meslek hayatının başından beri organizasyonunu planladığı ReBODY Physiotheraphy&Performance merkezini 2019 yılı başında Kemerburgaz-Göktürk’te kurdu.

Mustafa Samur Rebodytr Fizyoterapi
bottom of page